Od konce února do začátku dubna se konalo okresní a krajské kolo zeměpisné, dějepisné a geologické olympiády.


V okresním kole zeměpisné olympiády nás za každou kategorii zastupovali tři soutěžící, takže mohli zjistit, jak na tom jsou v porovnání s jinými žáky z různých škol v libereckém okresu.
V kategorii A (šestá třída) spolu zápolilo 40 soutěžících a naši skončili následovně: 17. Š. Volejníková, 31. A. Justová a 36. Ondřej Faltejsek.
V kategorii B (sedmá třída) bylo celkem 43 soutěžících a naše výsledky byly velmi dobré: 5. J. Wiener, 6. Š. Švígler a 21. M. Pacholková.
Chlapci dokonce postoupili do krajského kola. V kategorii C (osmá a devátá třída) si to spolu rozdalo 49 soutěžících.
Z našich byl nejlepší 17. M. Just, po něm 19. A. Černíková a 31. J. Hozák.
Krajského kola kategorie B se zúčastnilo 14 žáků a od nás dopadli 8. Šimon Švígler a 9. Jan Wiener.
Zeměpisná olympiáda probíhala vždy v online formě, tedy z pohodlí školy.

V okresním kole dějepisné olympiády nás reprezentoval Kryštof Pospíšil z deváté třídy.
V jediné kategorii pro základní školy dosáhl Kryštof dobrého 11. místa ze 39 soutěžících, stal se úspěšným řešitelem a díky tomu postoupil do kola krajského. V něm v těžké konkurenci obsadil 28. místo ze 31 soutěžících.
Okresní kolo se konalo v Krajském úřadě Libereckého kraje a krajské kolo na Střední škole průmyslové v Masarykově ulici.

Jen co Kryštof dopsal dějepisnou olympiádu, přesunul se ten samý den do muzea o pár metrů dál a společně s Marií Kasalovou a Šimonem Švíglerem nás reprezentovali v krajském kole geologické olympiády.
Soutěžící si dopoledne prošli v rámci exkurze lom na žulu v Ruprechticích. Poté společně poobědvali a následně soutěžili v teoretickém testu a v poznávačce hornin a minerálů. Po soutěži ještě měli možnost projít si muzeum. Přestože se nikdo z našich neumístil na prvních třech vyhlašovaných místech, společně s další necelou dvacítkou účastníků v jejich jednotné kategorii pro základní školy si celý den užili.

Děkujeme všem zúčastněným za vzornou reprezentaci a přejeme úspěchy do dalších let. (Jáchym Novák)

Go to top