V současné nelehké situaci si dopřejme i nějaké povzbuzující zprávy: naši žáci obsadili přední místa v okresních kolech předmětových olympiád:

Nemalé úspěchy jsme si letos připsali právě v olympiádě v českém jazyce. Nejvíce bodů ze školního kola, které zahrnuje část gramatickou a slohovou, si odnesli Sára Applová, Jan Čejka i Johanka Wagnerová z 9. třídy. Oba první jmenovaní postoupili do okresního kola. Lednové okresní kolo ukázalo, že naše Sára i Honza jsou velmi nadanými češtináři. Sára se umístila na 2. místě a Honza obsadil místo 4. Sára nás tedy půjde reprezentovat ještě na kolo krajské, kde 1. dubna bude sedět s těmi nejšikovnějšími studenty 8. a 9. ročníku z celého Libereckého kraje. Gratulujeme a držíme pěsti. (Ema Plichtová)

Úspěch jsme zaznamenali i v Matematické olympiádě. Školní kolo je v podstatě kolem domácím. Žáci řeší zadané úlohy doma, pokud vyřeší alespoň 4 z 6 úloh, postupují do okresního kola. Tam letos postoupili dva žáci devátého ročníku Jan Čejka a František Borisjuk. Jan Čejka získal v okresním kole 1.-2. místo s plným počtem bodů. Úžasné. Postoupil do krajského kola.

Bohužel vzhledem k mimořádným opatřením se krajské kolo nekoná. Podobně je odvoláno i okresní kolo Pythagoriády, kam postoupilo 9 našich žáků z 5. až 8. ročníku. V pátek 20. 3. se měl na školách konat i Matematický klokan, zatím se přesouvá. Uvidíme, zda se bude moci účastnit Sára krajského kola Olympiády v českém jazyce. (Magdaléna Nováková)

Go to top