V sobotu jsme k našemu zklamání zjistili, že odjezd na dlouho očekávaný lyžařský výcvik se z důvodů naší karantény přesouvá na úterý.

V úterý 25. 1. 2022 jsme konečně vyrazili. Hromadně jsme se srotili u školy a po dlouhém čekání se autobusy č. 12 a 18 přesunuli do Bedřichova, kde jsme se zabydleli v penzionu Diana. Hned jsme vyrazili na stadion. Mnoho z nás se ocitlo na běžkách poprvé, což vedlo k množství držkopádných manévrů. Když jsme se konečně posbírali z ledové země, čekal na nás pan učitel Horáček s programem plným úkolů, z nichž většina vyžadovala rovnováhu. Po vynikajícím obědě a poledním klidu jsme vyrazili na první asi 5km výlet. Po večeři jsme společně hráli Time's Up Rodina, kterou jsme si většinově užili. Unavení jsme se uložili k spánku a těšili se na další den.

Ve středu dopoledne jsme se rozdělili do 3 skupin a vyrazili na další výlety (10 km, 8 km, 6 km). K obědu jsme měli kuře na paprice. Odpoledne jsme trénovali na stadionu sjezdy a plužení. K večeři jsme slupli borůvkové knedlíky, mňam. Několik kluků se s panem učitelem vydali na večerní výlet s čelovkami. My ostatní jsme šli bobovat, spíš ježdíkovat. Před spaním jsme dali ještě pár slovních her.

Čtvrtek: Ráno jsme se vydatně nasnídali a vyrazili na výpravu tentokrát ve dvou skupinách: naše v podstatě holčičí skupina se z Bedřichova vyšplhala na Vládní cestu, objeli jsme přehradu na Černé Nise a přes Novou louku jsme se vrátili do Bedřichova. Klučičí skupina jela někam směrem na Královku a dál. Odpoledne nás čekaly na stadionu různé hry na běžkách jako štafety a fotbal na jedné běžce. Večer jsme dostali odměny a přijel nás navštívit pan ředitel Pabián. Připravili jsme si pro něj otázky - křeslo pro hosta.

V pátek nastal ten smutný den, kdy se přiblížil odjezd domů. Ráno jsme si zabalili a ještě se jeli vyřádit na 5km závodní okruh kolem velblouda. A po obědě jsme vraceli zpět do Liberce. Všichni jsme si lyžák straaašně moc užili. Taky jsme se toho spoustu naučili: třeba sjíždět z kopce, vypilovali jsme styl a je nám líto, že už se společně na lyžák nevrátíme.

(holky ze 7. třídy a třídní učitelka Magdaléna Nováková)

Go to top