Naivní divadlo – představení, kdy se nesedí v křeslech, ani v řadách, ale u stolu a ve tmě
7. – 9. ročník navštívil neobvyklé představení Naivního divadla, které má ještě neobvyklejší název: Jsou místa oblíbená tmou, kde nikde a nic se na ostrovech skrývá odlehlých.
Divadelní předvedení o ostrovech, kde nikdo nebydlí, nebo bydlí jen pár lidí. Každý ostrov z knihy Atlas odlehlých ostrovů (Judith Schalansky) byl ztvárněn jinak, každé ztvárnění nás něčím překvapilo. Děti hudbu, kterou umělci Naivního divadla použili, znaly, jelikož jsme její skvělé provedení tu a tam poslouchali, pokoušeli  se odhadnout, jak takový ostrov asi vypadá, jaké má příběhy a co se na něm může odehrát. Hudba nás vedla, fantazie pracovala.
Nyní jsme mohli mít oči otevřené a sledovat, jak různými způsoby vytvářeli a navozovali atmosféru herci Naivního divadla. Zážitek byl skvělý, děti byly nadšené. (Ema Plichtová)

Reakce některých žáků:
„Toto představení se mi velice líbilo. Mělo velmi dobře propracované efekty.“ A. P.
 „Zaujalo mě, že ostrovy jsou v aktuálně i neobydlené.“ L. H.
„Musím uznat, že se jim to moc povedlo. Bylo to zajímavé, že jsme seděli u stolu a kolem nás tma. Také se mi líbily různé efekty světla.“ K. M.
„Představení probíhalo kolem stolu. Většina ostrovů vypadala tajemně. Přispívaly jak výborné hlasy herců, tak výborné vizuální zpracování. Velmi se mi líbily použité světelné efekty. Bylo tam také pár chvil, které byly nepříjemné: dle mého zbytečně hlasitá hudba.“ A. Š.
 „Jakmile jsem se usadila u toho velikého stolu, došlo mi, že tohle nebude jedno z nudných představení. Překvapilo mě, jak dobře, bylo celé představení zpracováno a jaké efekty byly použity. Nejvíce mě zaujaly malé žárovky ve stole, kterých jsem si ani nevšimla, ale jakmile se rozsvítily, stálo to za to.“  M. V.
 „Bylo to úžasné. Jak herci u tohoto představení dokázali u každého ostrova vyvolat přesně tu atmosféru, která se k němu hodila! Vše se odehrávalo v naprostém souladu a skvělém načasování.“ V. R.
 „Jedno z mála představení, které mě opravdu bavilo a líbilo se mi. Sice v podstatě žádný děj, ale velmi se mi líbilo provedení.“ V. B.
„Nádherné představení plné skvělých výkonů, důmyslného zacházení se světly a především originálního zpracování. Ani v nejmenším nelituji času na představení stráveného.“ A. B.
„Snad nejlepší představení, na kterém jsem v Naivním divadle byla. Bylo napínavé a místy i strašidelné. Hlavně když herci házeli umělé maso těsně před nás na stůl, u kterého jsme všichni seděli. Herci chodili kolem nás nebo nad námi stáli a mluvili, to jen nějaká divadelní hra neumožní. Obdivovala jsem osvětlení, které bylo velmi propracované. Na přestavení bych šla klidně 10krát.“ M. V.

Go to top