Devítka četla v mateřské škole a děti z mateřiny budou číst jim!
   V průběhu dubna a května 2016 proběhl na naší škole již potřetí projekt, který jsme si nazvali KDYŽ ČESKO ČTE DĚTEM, DEVÍTKA MATEŘINĚ. Každý den se vydávali dva žáci 9. ročníku do naší mateřské školy, aby pomáhali dětem s ukládáním ke spánku. Do jejich činnosti náležela pomoc a zabavení děti po obědě, pomoc před položením do postýlek a čtení pohádky, u větších tichá činnost po čtení pro děti, které nechodí spát. Za čtení byli hodnoceni učitelkami  MŠ písemně na kartičku, hodnocení se odrazilo ve známkách z českého jazyka.
   Děti z mateřské školy se na deváťáky vždy velice těšily a devítka si užila svých malých „spolužáků“. Zhodnotili zde veškeré dovednosti  z rétoriky a zážitkového čtení, uplatnili i své schopnosti organizační, tvořivé a pracovní.
   V červnu chystá mateřinka čtení pro devátý ročník. Ze speciálních knížek, skládajících se z obrázků, budou naši předškoláci číst deváťákům. Nevěřili byste, jak moc se zase těšíme, až si lehneme na koberec ve školce a školkáčci nám budou číst!! (Ema Plichtová)

Go to top