POSLÁNÍ ŠKOLY

Žádný strom nevydá dobré ovoce bez zdravých kořenů ve vhodné půdě. Stejné můžeme říci také o dětech: Potřebují zdravý rozvoj a k němu příznivé prostředí.

Vizí naší školy je připravovat žáky pro život. Ale jaký život a v jakém světě? Nastupující generace naší společnosti stojí proti řadě nástrah, k nimž patří nebývalý přístup k informacím, iluze snadného zisku či nízká odolnost vůči přirozeným nezdarům života. Naším cílem však je...

Vážení rodiče,

pravděpodobně jste v uplynulých týdnech zachytili v médiích informace o roustoucí popularitě energetických nápojů, zejména pak značky Prime.
Energetické nápoje mohou být pro děti zdraví škodlivé a mohou způsobovat různé poruchy. Více se můžete dozvědět na níže připojených odkazech, vřele doporučujeme především rozhovor na DVTV.
Dovolte nám také připomenout, že donášení těchto nebo jim podobných nápojů do školy a jejich konzumace zde je školním řádem zakázána.
Ke koupi těchto nápojů (a zvláště značky Prime) jsou děti motivovány nejrůznějšími internetovými influencery a často bývá vlastnictví těchto nápojů vnímáno jako potvrzení určitého statusu, tj. "mám na to peníze, jsem víc, než ten, kdo nemá", což bývá zdrojem nadřazenosti v kolektivech. I z tohoto důvodu bychom Vás chtěli požádat, abyste zvážili, jestli dětem tyto nápoje vůbec pořizovat, případně jim koupi dovolovat.

Děkujeme Vám za spolupráci a v případě potřeby jsme Vám k dispozici.

Odkazy na zdroje:
Děti můžou mít z Prime Energy arytmii. Je to dávka kofeinu jako tři silná espressa, říká Suchánek 

Energy drink, pak kolaps. A záchranka vyjíždí 

Prime hýbe světem: U Němců je akčním zbožím, v Americe mu úřady vyhlásily válku 

Za školní tým metodik prevence
Mgr. Jan Molnár

 

Seznam přijatých žáků do 1. třídy ZŠ - 2024/2025

Nová střední škola v Libereckém kraji!

Zřizovatel: Jednota bratrská

Varování pro rodiče

ohledně rizik užívání internetu dětmi

Go to top