Nadace Euronisa pořádá již od roku 2003 každoročně sbírku "Pozvedněte slabé!". Probíhá ve městech v Libereckém kraji a ve Šluknovském výběžku v létě a v zimě. Dlouholetým patronem sbírky je herec Jiří Lábus. S realizací sbírky pomáhají studenti zdejších středních škol. Výtěžek sbírky slouží k podpoře činnosti místních neziskových organizací.

V roce 2023 probíhal tedy již 21. ročník sbírky, do níž se zapojili i žáci naší školy: Lucie Briestenská, Eliška Vencová, Anika Justová a také naši bývalí žáci: Adéla Priščáková, Marie Kasalová a Matouš Just. Dvě žákyně vybíraly peníze v Liberci, kde výtěžek doputoval do organizace Most k naději na dovybavení Domu na půl cesty v Liberci. Ostatní žáci pomáhali se sbírkou v Chrastavě, vybraná částka posloužila organizaci Charita Liberec - Domov Sv. Vavřince.

Za přítomnosti hejtmana Libereckého kraje, pana Martina Půty, a primátora statutárního města Liberec, pana Jaroslava Zámečníka, proběhlo v obřadní síni liberecké radnice slavnostní předání výtěžku sbírky v celkové výši 185 000 Kč dvanácti neziskovým organizacím.  Byly jim předány šeky ve výši 5 000 Kč až 47 000 Kč. Velice děkujeme našim milým žákům za pomoc, podporu a nasazení při získávání finančních prostředků.  

Go to top