Dětem budou číst dospělí, budeme si vyprávět o knihách.
11. – 15. 6. 2018 navštíví naši školu ti, kteří nás potěší sdílením o vlastní četbě, čtením z knihy, kterou si pro nás připraví a možností hovořit o sobě, svém vztahu ke knihám i své profesi. Celá republika zažívá Týden čtení dětem o týden dříve, nám patří tento. V naší škole se četlo ve všech třídách již v roce 2016, 2017, a nečetl ledaskdo. Pozvali jsme si babičky dětí, přijeli zástupci amatérských divadelníků Frýdlantští dramatici a dětem četla i operní pěvkyně, biskup Jednoty bratrské, správce sboru Jednoty bratrské, student DAMU, sólistka opery Národního divadla Kateřina Jalovcová. Letos se s námi přijde podělit o čtení nějaké své oblíbené dětské knihy a o zkušenosti například i pan Ladislav Badalec, znalec a výtvarník knih Julese Verna, knihkupkyně a milovnice knih, Boženy Němcové i zpěvu paní Markéta Ježková z Fryčova knihkupectví a autorka literárních pořadů pro školy, porotkyně recitačních přehlídek paní Marie Dušáková. Vedle nich uvítáme naše babičky i dědečky ochotné povídat si s námi o životě i četbě.
Zažíváme společně velice hezký čas. (Ema Plichtová)

Go to top