První terénní výuka na jaře tohoto roku (ve školním roce v pořadí třetí) proběhla v pátek 18. května. Čtvrťáci až deváťáci vyrazili poznávat svět i mimo školní lavice. Našimi cíli byly například Záchranná služba Liberec, výrobní provoz ve firmě Sigmaplast, zámek Hrubý Rohozec a Dlaskův statek, naučná stezka Prameny Ploučnice v Osečné nebo geologická stezka Robečského údolí u České Lípy.

Páťáci na záchrance

S našimi páťáky jsme v rámci květnové terénní výuky vyrazili na Záchrannou službu Liberec. Měli jsme možnost prohlédnout si výjezdové místo sanit, prozkoumat vnitřek a získat zajímavé informace o přístrojích a vybavení vozů záchranky. Také jsme se dozvěděli, jak se může člověk stát záchranářem. Naší druhou zastávkou byl samotný "mozek" záchranky tedy dispečink. Zjistili jsme, jak záchranný systém funguje a jak to vlastně vypadá na druhé straně telefonu, když člověk zavolá na tísňovou linku 155. Jsme vděčni záchranářům, že nám s velkou ochotou a trpělivostí své náročné povolání představili. (Jana Michalová)

Sedmáci v historii

Naše třída tentokrát zkoumala život v dřívějších dobách. Vydali jsme se vlakem do Turnova, zde pak podél řeky Jizery na zámek Hrubý Rohozec. Během prohlídky jsme se dozvěděli o historii zámku, jak se dříve žilo a nejvíce o posledních majitelích zámku Des Fours Walderode. Interiéry zámku jsou zařízeny právě z dob jejich života. V cestě jsme pokračovali i nadále podél Jizery až do Dolánek na Dlaskův statek. Zde jsme mohli porovnat život na zámku se životem na statku. Nechť jsou nám příběhy z historie poučením do našich životů. (Magdaléna Nováková)

Osmáci ve firmě

Osmá třída vyrazila na terénní výuku do firmy Sigmaplast s.r.o., která se zabývá výrobou plastových dílů do automobilů. Moc se nám líbilo příjemné prostředí firmy, seznámili jsme se s principem výroby plastů a hlavně jsme nahlédli pod pokličku tomu, jaké to je, pracovat ve velkovýrobě. (Štěpán Horáček)

Go to top