S přípravou na letošní florbalový turnaj jsme začali hned od září. Těšili jsme se na realitu – na poměření sil s hráči z jiných škol. Díky Matějovi Morávkovi, který byl kapitánem našeho týmu, jsme byli vybaveni i po teoretické stránce.

Našimi soupeři ve středu 18. listopadu byla ZŠ U školy, ZŠ Hrádek n. N. a ZŠ Husova. V den turnaje jsme se dozvěděli, že ZŠ Husova se nezúčastní - to bylo pro nás o jednoho soupeře méně. Naše strategie byla jasná – mít dobrou obranu a přecházet do rychlých protiútoků. První a i nejtěžší soupeř škola U školy nás prověřila hlavně psychicky – přes vysokou prohru to kluci nevzdali a rozehráli se pro další zápasy.  Dalšího soupeře z Hrádku kluci smetli.
Turnaj po právu vyhrála ZŠ U školy, náš tým se umístil na druhém místě před ZŠ Hrádek n. N. To, že jsme uhráli jedno místo, je pro naši malou školu velkým úspěchem. A je to úspěch celého týmu, který tvořili: David Šuk, Vašek Beran, Saša Holovatiuk, Matěj Svobodník, David Bilinski, Sam Kočnar, Jonatán Zelenka, Tonda Borisjuk, Tim Torák, Matěj Morávek a brankáři Tomáš Vinklát a Vašek Kanda. Díky kluci za váš týmový výkon!
O. Marek

Go to top